NETTOCase en cijfers · Voorwaarden en gegevens
NETTO-case: cijfers, periodes, hoe we rekenden
Alle cijfers komen uit één opleidingscentrum in Astana, uit 2026. NETTO is binnen dit centrum ontstaan, en de eigenaar gaf toestemming om de cijfers te tonen. Andere klanten heeft NETTO nog niet: we begonnen met de implementatie in één centrum en maken nu van het werkende systeem een product.
Hoe hard is het cijfer bewezen
| Geverifieerd | Gecontroleerd tegen de primaire bron: Meta-advertentieaccount, CRM, kassa. |
| Voor en na | Meting voor en na. Er was geen controlegroep, dus niet alleen NETTO had invloed op het resultaat. |
| Observatie | Een verband in de gegevens. Bewijst niet dat het ene het andere veroorzaakt. |
| Hypothese | Nog niet gemeten. We beschrijven hoe we het gaan meten. |
1. Hetzelfde dagbudget: voor en na de overstap Voor en na
De belangrijkste vergelijking. Als je het budget verlaagt, kan het rendement vanzelf stijgen: de goedkoopste doelgroepen blijven over. Daarom vergelijken we periodes met dezelfde uitgaven per dag. Vanaf 17.08 had het centrum het budget al teruggebracht naar het septemberniveau, maar werkte het nog op de oude manier. Op 31.08 stapte het centrum over op de nieuwe aanpak: budget op basis van betalingen, signalen naar Meta, controle op het salesteam, AI-agent.
| Periode | Uitgaven | Aanvragen | Kosten per aanvraag | Verkopen | Kosten per klant | Omzet | Rendement |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Voor de overstap, $338 per dag | $4 736 | 269 | $17,6 | 7 | $677 | 2,5 mln ₸ | 1,13 |
| Na de overstap, $291 per dag | $8 144 | 623 | $13,1 | 21 | $388 | 8,7 mln ₸ | 2,29 |
Bij hetzelfde dagbudget verdubbelde het advertentierendement: 1,13 → 2,29. Kosten per klant $677 → $388.
Het verlagen van het budget alleen verhoogde het rendement niet. In de eerste twee weken van augustus, bij $799 per dag, was het rendement 1,74; na de verlaging tot $338 per dag werd het 1,13.
Het «na»-venster bevat alle weken na de overstap, ook de laatste twee: daarin stopte het centrum met Salescontrole en de AI-agent, en de deals uit die weken lopen nog. Zonder die weken was het resultaat beter geweest.
Stijgt het rendement vanzelf als het budget kleiner is? We controleerden dat op alle dagen van juni–augustus, vóór de overstap. Verkopen telden we in de eerste 14 dagen na de aanvraag, zodat alle dagen even lang de tijd kregen.
| Uitgaven per dag | Dagen | Verkopen | Kosten per klant | Rendement |
|---|---|---|---|---|
| tot $400 | 14 | 8 | $492 | 1,55 |
| $400–700 | 43 | 54 | $454 | 1,56 |
| $700–1 000 | 22 | 28 | $626 | 1,48 |
| vanaf $1 000 | 12 | 34 | $436 | 1,80 |
Vóór de overstap hing het rendement nauwelijks af van de uitgaven per dag. De groei na 31.08 komt dus niet doordat het budget kleiner werd.
Beperkingen. De steekproef is klein: 7 verkopen voor en 21 na. Eind augustus werden de advertentieaccounts verhuisd en moesten de advertenties opnieuw leren; ook dat kan augustus omlaag hebben gehaald. Het NETTO-dashboard, dat verkopen ook via het telefoonnummer koppelt, geeft hetzelfde beeld: rendement 1,20 → 2,35, kosten per klant $526 → $339.
2. Een maand voor en een maand na Voor en na
Tweede vergelijking: twee aaneengesloten maanden van gelijke lengte, het budget in de tweede is half zo groot. Advertenties van één richting van het centrum (offline lessen), al zijn advertentieaccounts.
| Periode | Uitgaven | Aanvragen | Kosten per aanvraag | Verkopen | Kosten per klant | Omzet | Rendement |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Voor de implementatie | $18 202 | 917 | $19,8 | 43 | $423 | 13,2 mln ₸ | 1,51 |
| Na de implementatie | $9 262 | 641 | $14,4 | 23 | $403 | 8,3 mln ₸ | 1,92 |
Advertentiebudget 49% lager, en een klant werd niet duurder: $423 → $403.
Advertentierendement 1,51 → 1,92 (+27%).
Half zo veel verkopen: 43 → 23. Omzet uit advertenties 13,2 mln ₸ → 8,3 mln ₸, dat is 63% van eerst. «Dezelfde omzet» wordt door deze vergelijking dus niet bevestigd: wel bevestigd is «half zo veel budget bij dezelfde kosten per klant».
3. Alle weken op een rij, ook de slechte Voor en na
Eén week bewijst bijna niets: 3 tot 21 verkopen per week, en de kosten per klant schommelen enorm. Bovendien veranderen de cijfers van een week zolang de deals ervan nog lopen: op 14.09 gaf de week van 03.08 $840 per klant en een rendement van 0,94, op 27.09 al $560 en 1,49. Daarom tonen we de beste week apart en presenteren we die niet als typisch resultaat.
| Week | Uitgaven | Aanvragen | Verkopen | Kosten per klant | Omzet | Rendement |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 15.06–21.06 | $4 573 | 253 | 9 | $508 | 3,5 mln ₸ | 1,58 |
| 22.06–28.06 | $3 769 | 199 | 12 | $314 | 3,1 mln ₸ | 1,70 |
| 29.06–05.07 | $3 773 | 214 | 13 | $290 | 3,9 mln ₸ | 2,19 |
| 06.07–12.07 | $4 689 | 195 | 5 | $938 | 1,9 mln ₸ | 0,88 |
| 13.07–19.07 | $4 537 | 183 | 12 | $378 | 4,0 mln ₸ | 1,85 |
| 20.07–26.07 | $4 652 | 244 | 18 | $258 | 7,8 mln ₸ | 3,57 |
| 27.07–02.08 | $8 474 | 535 | 21 | $404 | 7,4 mln ₸ | 1,84 |
| 03.08–09.08 | $6 724 | 398 | 12 | $560 | 4,7 mln ₸ | 1,49 |
| 10.08–16.08 | $4 467 | 207 | 11 | $406 | 4,5 mln ₸ | 2,13 |
| 17.08–23.08 | $2 743 | 144 | 4 | $686 | 0,8 mln ₸ | 0,64 |
| 24.08–30.08 | $1 993 | 125 | 3 | $664 | 1,7 mln ₸ | 1,81 |
| 31.08–06.09 | $1 615 | 142 | 8 | $202 | 3,4 mln ₸ | 4,54 |
| 07.09–13.09 | $2 012 | 164 | 7 | $287 | 2,3 mln ₸ | 2,41 |
| 14.09–20.09 | $2 488 | 183 | 3 | $829 | 1,6 mln ₸ | 1,39 |
| 21.09–27.09 | $2 028 | 134 | 3 | $676 | 1,4 mln ₸ | 1,47 |
Beste week na de implementatie: 31.08.2026–06.09.2026. Kosten per klant $202, rendement 4,54, uitgaven $1 615, 8 verkopen. Dat is een kleine steekproef. Weken met vergelijkbare kosten per klant waren er ook in juni–juli: 20.07–26.07: $258 en 29.06–05.07: $290. Beoordeel het blijvende effect aan de hand van de vergelijkingen hierboven.
Vier weken na de overstap naar de nieuwe advertentieaccounts (31.08.2026–27.09.2026): uitgaven $8 144, 21 verkopen, kosten per klant $388, rendement 2,29. De laatste twee weken lopen nog, en daarin gebruikte het centrum Salescontrole en de AI-agent al niet meer.
4. Wat er verder veranderde tussen de periodes
- Eind augustus werd het budget van twee oude advertentieaccounts naar twee andere verplaatst.
- Het budget werd bewust verlaagd, op basis van gegevens over welke advertenties betalingen opleveren.
- Er werkten minder mensen in marketing en in het salesteam.
- Vanaf half september gebruikte het centrum Salescontrole en de AI-agent niet meer.
Daarom kun je het verschil tussen de periodes niet volledig aan NETTO toeschrijven. Dit is een «voor en na»-meting in één centrum, geen experiment.
5. Hoe we rekenden
| Wat | Hoe |
|---|---|
| Verkoop | Deal in de CRM met de status «gewonnen». |
| Omzet | Eerste betaling op deals van aanvragen die in de periode zijn aangemaakt. Terugbetalingen worden niet in de CRM van het centrum vastgelegd, dus de omzet is iets te hoog. |
| Advertentierendement | Omzet ÷ advertentie-uitgaven in tenge, tegen de koers van de Nationale Bank op de dag van de uitgave. |
| Kosten per klant | Uitgaven in dollars ÷ aantal verkopen. |
| Kosten per aanvraag | Uitgaven in dollars ÷ aantal aanvragen in de CRM uit deze advertenties. |
| Uitgaven | Export uit de Meta-advertentieaccounts. Controle tegen het account: overeenkomst tot op 0,0000% Geverifieerd |
| Nalooptijd | Van aanvraag tot betaling duurt het meestal ongeveer een week. De laatste weken in de tabel kunnen nog iets stijgen. |
6. Hoe NETTO verkopen vindt die de registratie niet zag Geverifieerd
Juni–augustus 2026, gegevens per 25.08.2026: de registratie via labels in deals zag 138 verkopen uit advertenties, na koppeling op telefoonnummer waren het er 170. 32 van de 170 (19%) zag de registratie niet. Advertentierendement over die drie maanden voor alle advertentieaccounts: 1,51 volgens de registratie, 1,81 na herberekening (een andere periode en een andere set accounts dan in de delen 1 en 2).
- Aanvraag uit advertenties. De deal in de CRM heeft een advertentienummer, of het telefoonnummer kwam uit een Meta-leadformulier.
- Contact. We nemen het telefoonnummer van het contact in de deal. In de berekening wordt een versleuteld nummer (hash) gebruikt; de nummers zelf komen niet in de rapporten.
- Verkoop. Een deal met de status «gewonnen».
- Koppeling. Als een gewonnen deal geen advertentielabel heeft, zoeken we het telefoonnummer in de geschiedenis van advertentieaanvragen: elke advertentieaanvraag van dat nummer telt, uiterlijk op de dag dat de deal is aangemaakt plus één dag. Hoe lang geleden maakt niet uit.
- Toewijzing. In deze herberekening ging de eerste aankoop van een nummer naar de eerste advertentie van dat nummer, een herhaalaankoop (bijvoorbeeld een tweede kind) naar de laatste; van de 32 gevallen verschilden de regels één keer. In het NETTO-dashboard geldt sinds 25.08.2026 één regel: een verkoop zonder label gaat naar de laatste advertentieaanvraag van dat nummer en krijgt de datum daarvan.
Waar zulke verkopen vandaan komen: een salesmedewerker maakte handmatig een deal aan voor een nummer dat uit advertenties kwam; een tweede kind uit hetzelfde gezin; de deal werd zonder label aangemaakt door de WhatsApp-integratie of de belbot (17 van de 32 verkopen).
Beperkingen. 98% van de verkopen kon gekoppeld worden: bij 6 van de 301 staat er geen telefoonnummer in de deal. Chats uit «klik naar WhatsApp»-advertenties zonder opgeslagen nummer zijn niet te koppelen. De first-touch-regel rekent ook verkopen aan advertenties toe waarbij het laatste contactmoment de belbot was (3–4 van de 17 gevallen); op basis van last touch zou de toename dus iets kleiner zijn. Dubbelingen: een verkoop telt één keer, ook als een nummer meerdere advertentieaanvragen heeft.
7. Funnel van het centrum: waar aanvragen verloren gaan
25.05–22.08.2026, aanvragen uit Meta-leadformulieren, 2 987 aanvragen, gegevens per 23.08.2026.
| Fase | Aandeel | Hoe we rekenden |
|---|---|---|
| Ingeschreven voor een intake | 42% | van alle aanvragen |
| Naar de intake gekomen | 51% | van de ingeschrevenen van wie de uitkomst al bekend is (998) |
| Gekocht na de intake | 29% | van wie kwam, bij afgesloten deals (315) |
8. Bereikt op de dag van de aanvraag Observatie
Aanvragen 14–28.07.2026, gegevens per 24.08.2026. Als iemand telefonisch bereikt werd op de dag van de aanvraag, kocht die in 8,7% van de gevallen (288 aanvragen); als dat later was, in 4,1% (173); als die nooit bereikt werd, in 2,1% (95).
Dit is een verband in de gegevens, geen experiment: wie meteen opneemt, koopt ook vaker. De snelheid van het eerste telefoontje had op zich nauwelijks invloed op inschrijvingen: gebeld binnen 5 minuten 36% inschrijvingen, 5–15 minuten 45%, na meer dan 10 uur 43% (831 aanvragen). Daarom belooft NETTO niet dat vroeg bellen op zich de verkoop verhoogt. NETTO zorgt ervoor dat elke aanvraag op de dag van de aanvraag bereikt wordt, en laat verlopen taken zien.
9. Nachtelijke aanvragen en de AI-agent Hypothese
Wat gemeten is Observatie: 32% van de aanvragen komt binnen tussen 22:00 en 08:00. Ze wachtten gemiddeld (mediaan) 629 minuten op antwoord en kochten in 3,3% van de gevallen, tegenover 5,7% overdag. Maar nachtelijke aanvragen die 's ochtends gebeld werden, schreven zich even vaak in als die van overdag en kochten toch minder vaak. Het verschil zit dus grotendeels in de mensen zelf, niet alleen in de reactiesnelheid.
Hypothese: de AI-agent antwoordt 's nachts meteen en haalt het wachten tot de ochtend weg. Hoe we dat toetsen: we vergelijken inschrijving, opkomst en betaling van nachtelijke aanvragen met en zonder antwoord van de agent. De AI-agent werkt sinds augustus 2026 in het centrum; het volume is nog klein (9 deals in augustus). Conclusies over geld zijn er nog niet, en die trekken we ook niet.
10. Controle van het NETTO-dashboard tegen de primaire bronnen Geverifieerd
De uitgaven in het NETTO-dashboard kwamen tot op 0,0000% overeen met het Meta-advertentieaccount, over drie periodes. De kassa kwam overeen met de CRM, met een afwijking van −1,01% tot +0,28%. Elk cijfer in het dashboard klapt open tot een lijst met deals, met links naar de CRM.
Alles samen
| Bewering | Periode | Label |
|---|---|---|
| Hetzelfde dagbudget ($338 en $291): rendement 1,13 → 2,29, kosten per klant $677 → $388 | 17.08–30.08 tegenover 31.08–27.09.2026 | Voor en na |
| Budget −49%, kosten per klant $423 → $403, rendement 1,51 → 1,92 | 15.06–14.07 tegenover 15.08–14.09.2026 | Voor en na |
| Beste week: $202 per klant, rendement 4,54, 8 verkopen | 31.08–06.09.2026 | Voor en na |
| 19% van de verkopen uit advertenties zag de registratie niet (138 → 170) | juni–augustus 2026 | Geverifieerd |
| Bereikt op de dag van de aanvraag: 8,7% tegenover 4,1% | 14–28.07.2026 | Observatie |
| Nachtelijke aanvragen kopen minder vaak: 3,3% tegenover 5,7% | 25.05–22.08.2026 | Observatie |
| AI-agent 's nachts verhoogt betalingen | wordt gemeten | Hypothese |
| Uitgaven = Meta, kassa ±1% | augustus 2026 | Geverifieerd |
Wil je zulke cijfers voor je eigen centrum? In het analysegesprek open jij je CRM en laten wij zien welke advertenties betalingen opleveren.
Plan een analysegesprek, 20 minutenNETTO · eenmanszaak «BYR Media» · Astana · WhatsApp +7 777 935 05 08 · Case en cijfers · Voorwaarden en gegevens · Voor AI-assistenten